Ta on varasemalt töötanud Lääne-Tallinna keskhaiglas psühholoogina, Tallinna Laste Turvakeskuses osakonnajuhatajana, Tallinna Vanglas direktori asetäitjana ja Sisekaitseakadeemia Justiitskolledžis lektorina.

Erik on esinenud lektorina ka rahvusvahelistes ülikoolides – University of the Rockies (Colorado Springs, USA), University of Maribor (Ljubljana, Sloveenia), FH Voralberg (Dornbirn, Austria); koolitajana sisejulgeoleku organisatsioonides – Soomes (Vantaa Vankila), Norras (Correctional Academy (KRUS), Poolas (Polish Prison Service in Kalisz), Hungaris (International Law Enforcement Academy), Afghanistanis (EUPOL), Tadžikistanis (OSCE); ja lisaks ettekannetega konverentsidel Hispaanias, Israelis, Rumeenias, Ukrainas, Taanis ja USA-s.

Erik on Sisekaitseakadeemia toimetiste kolleegiumi liige alates 2015. aastast, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut (ERSI) uurimisgrupi liige alates 2011. aastast ja SBA International Basketball Federation Eesti esindaja alates 2008. aastast.

Erikul on 3 poega, kellega koos harrastatakse lume- ja veelauasõitu ning mängitakse korvpalli. Eriku hobideks on teater, kino ja muusika.